cropped-toyed-yatay.png
logo-proteogame

ProteoGame

Proteo, Gamfed kuruluşu desteği ile geliştirilen macera ve eğitici türde casual bir oyunudur.

6 Şubatta 2023'te ülkemizde meydana gelen depremin ardından ülkemize gelen çeşitli ülkeler arasında Meksikadan gelen ekip arasında bulunmaktaydı. Bu ekibe eşlik eden Arama kurtarma köpeği Proteo günlerce sürdürdüğü kahramanlığın ardından Türkiye'de hayatını kaybetmişti. "Proteo" anısına minnettarlık göstergesi olarak hazırlanan bu pixel dünyada onun gözüyle bir keşfe çıkmaya hazır olun. Her bir yeni parkur ile birlikte eşsiz özellik ve beceriler kazanır, özgürce kokuların izni sürerek kayıp insanları kurtarabilirsin.

PARKURLAR

Eğitim Parkurları

Hazırlanan bir dizi parkurla dayanıklılığını , hızını ve gücünün potansiyellerini keşfederek ilerleyeceksin. Seviyelerde zorlu patikalar ,soğuk iklim koşulları ya da tanımlayamadığın bazı kokularla karşılaşabilirsin, pes etmemen gerek. Çünkü bir kurtarma köpeğinin Proteo olabilmesinin gizemi burada. Bu macerada ona eşlik etmeye ne dersin?

Bu etap 6 parkurdan oluşur: Temel eğitim, İleri beceri, Koklama, Sosyalizasyon, Rüzgar ve Çığ.

Kurtarma köpeği önsezileri ile hareket ederek becerilerini, kurtarma ve keşiflerde kullanabilirsin. Talimatlar zafere bir adım daha yaklaştıran kapının anahtarıdır.

Orman Parkuru

Orman parkuru kazandığın bazı yetenekleri kullanmanda sana yol gösterecek. Kokuları simgeleyen doğru renkleri takip ederek kayıp şahsın kıyafetlerine ulaş. Doğru kokuyu aklında tutmak sana zaman kazandıracak. Bu gizemli ormanda giysiler çalılar ardına gizlenmiş olabilir.

[Nasıl oynanır]

'+ Zıplamak ve kazmak ve itip-çekmek ve havlamak için butonları kullan.

'+ Doğru renklere odaklan ve kayıp şahsa ait kayıp eşyaları bitkilerin ardında bul.

'+ Levelları tamamlayarak yeni yetenekler kazan ve Deprem parkurunda tüm bu yeteneklerini kanıtla.

Kilitli Etaplar Çok yakında

Bu eğitimle Proteo'nun gelişiminin tamamlanmasını seyredeceksin. Çığ ve Deprem parkurlarını keşfetmek istersen bize destek olmaktan çekinme, asıl macera daha yeni başlıyor!

Proje Sahibi

Yonetim-kurulu-Ercan-Altug-Yilmaz

Gamfed - Türkiye Kurucusu - Ercan Altuğ YILMAZ

GamFed, International Gamification Federation (www.gamfed.com) – Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu – tüm dünyadan sertifikalı oyunlaştırma uzmanlarının deneyimlerini paylaştıkları ve Dünyadaki Oyunlaştırma farkındalığını artırmak amacıyla içerik ürettikleri kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Londra merkezli dernek Gamfed Dünyadan bir çok oyunlaştırma uzmanının katılımcıyla ‘oyunlaştırma’ farkındalığının artırılması için yerel temsilciler ile içerikler üretmekte ve etkinlikler düzenlemektedir. Gamfed Türkiye, Türkiye Temsilcisi Ercan Altuğ Yılmaz ve yüzlerce gönüllüsünden oluşmaktadır.

Geliştiren Ekip

Game Developer

Proteo-game-developer-burak-sevincli
Burak SEVİNÇLİ
Game Developer
ikon-kisi-erkek
İsmail Hakkı KARA
Game Developer
ikon-kisi-erkek
Alihan AZGUR
Game Developer

Level Designer

Proteo-level-designer-aysenur-turhan
Ayşenur TURAN
Level Designer
ikon-kisi-kadin
Merve ARSLAN
Level Designer

Game Designer

Proteo-game-designer-kevser-bilgic
Kevser BİLGİÇ
Game Designer
Proteo-game-designer-abdullah-uzel
Abdullah UZEL
Game Designer
ikon-kisi-erkek
Mert PINAR
Game Designer
ikon-kisi-erkek
Tamer MOLLA
Game Designer

Oyunu İndirmek için

Google Play
Translate »